Co je dobré vědět

Rozdíly v barvě

Náš umělý kámen je výrobek z přírodních materiálů, které samy o sobě mají barevné odchylky. Už základní materiály jako písek a cement mívají rozdílný odstín a to i když je vápenec, křída, jíl, břidlice nebo písek těžen na stejném místě.

Největší vliv na konečnou barvu má samozřejmě pigment, který je opět získáván z přírodních surovin. 

I přes maximální snahu a úzkostlivé dodržování výrobních procesů může vzniknout drobný rozdíl v barvě obkladů za které bohužel nemůžeme ručit. 

Z tohoto důvodu doporučujeme při obkládání střídavě brát umělý kámen z několika krabic najednou. Zabráníte tím shluku kamenů s jiným odstínem a naopak docílíte ještě zajímavějšího, přírodnějšího výsledku.

Rozměrové odchylky

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční výrobu kamene, který je věrnou kopií přírodního originálu, mohou se vyskytnout rozměrové odchylky stejné, jako u přírodního kamene.

Lepení

Výběr lepidla závisí nejen na druhu podkladu, ale také na podmínkách samotného lepení. Nedoporučujeme lepit umělý kámen za vysokých teplot při přímém slunečním svitu, kdy lepidlo zasychá příliš rychle a obklad by mohl spadnout. Stejně tak nedoporučujeme lepit obklady za deště či mrazu. Pro správný výběr lepidla a aplikaci doporučujeme konzultaci s odborníkem.

Hydrofobizace

Po nalepení obkladu je třeba nastříkat nebo natřít celou plochu hydrofobizačním přípravkem. Pro správný výběr doporučujeme konzultaci s odborníkem.